Torkretowanie

Torkretowanie

Torkretowanie

Torkretowanie to wtryskiwanie lub “wstrzeliwanie” betonu w miejsce wbudowania. Tworzymy konstrukcje metodą nakładania torkretu – beton natryskowy to specjalizacja naszej firmy. Stosując torkretowanie, naprawiamy i wzmacniamy wszelkiego rodzaju gotowe konstrukcje betonowe wymagające uzupełnienia uszkodzonych fragmentów czy wyrównania powierzchni.

Beton torkretowy i jego zalety

Beton natryskowy stosowany jest w różnego rodzaju konstrukcjach, szczególnie przy powierzchniach pochyłych i zaokrąglonych. W przypadku miejsc trudno dostępnych chętnie wykorzystuje się torkret – beton odznacza się niezwykłą wytrzymałością, trwałością, a także niską przepuszczalnością. Warto również zaznaczyć, że beton może przyjmować różne kształty. To dlatego sięga się po niego przy budowie nowych obiektów, jak i przy wykonywaniu wzmocnień postawionych wcześniej konstrukcji.

Swoją działalnością usługową w zakresie torkretowania betonu obejmujemy teren całego kraju.

Metody torkretowania

Torkretowanie realizujemy „na mokro” i „na sucho”. W pierwszej sytuacji wykorzystujemy gotową mieszankę o ustalonej konsystencji, przygotowywaną na węźle betoniarskim i dostarczoną do torkretnicy. W przypadku metody torkretowania „na sucho” stosujemy natryski konfekcjonowaną mieszanką dostarczoną z zakładu produkcyjnego bezpośrednio na plac budowy, gdzie natryskujemy torkret – beton powstaje po zmieszaniu w dyszy suchej mieszanki z wodą.

Wybór metody torkretowania dostosowujemy do konkretnych warunków zadania oraz określonych potrzeb klienta. Usługi torkretowania wykonujemy na terenie całego kraju.