Torkretowanie

Torkretowanie

Torkretowanie

Torkretowanie to wtryskiwanie lub „wstrzeliwanie” betonu w miejsce wbudowania. Tworzymy konstrukcje metodą nakładania torkretu – beton natryskowy to specjalizacja naszej firmy. Stosując torkretowanie, naprawiamy i wzmacniamy wszelkiego rodzaju gotowe konstrukcje betonowe wymagające uzupełnienia uszkodzonych fragmentów czy wyrównania powierzchni. Torkretowanie betonu to zatem najskuteczniejsze rozwiązanie w przypadku wielu defektów, np. w strukturze budynku.

Beton torkretowy i jego zalety

Beton natryskowy stosowany jest w różnego rodzaju konstrukcjach, szczególnie przy powierzchniach pochyłych i zaokrąglonych. W przypadku miejsc trudno dostępnych chętnie wykorzystuje się torkret – beton odznacza się wtedy niezwykłą wytrzymałością, trwałością, a także niską przepuszczalnością. Warto również zaznaczyć, że beton natryskowy torkret może przyjmować różne kształty. To dlatego sięga się po niego przy budowie nowych obiektów, jak i przy wykonywaniu wzmocnień postawionych wcześniej konstrukcji.

Swoją działalnością usługową w zakresie torkretowania betonu prowadzimy na terenie całego kraju.

Metody torkretowania

Torkretowanie betonu realizujemy „na mokro” i „na sucho”. W pierwszym przypadku wykorzystujemy gotową mieszankę o ustalonej konsystencji, przygotowywaną na węźle betoniarskim i dostarczoną do torkretnicy. Druga metoda torkretowania – „na sucho” to stosowanie natrysku konfekcjonowaną mieszanką dostarczoną z zakładu produkcyjnego bezpośrednio na plac budowy. Tam natryskujemy torkret – beton powstaje po zmieszaniu w dyszy suchej mieszanki z wodą. Metoda torkretowania, niezależnie od sposobu wykonania (zarówno na sucho, jak i na mokro), zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Wybór metody torkretowania dostosowujemy do konkretnych warunków zadania oraz określonych potrzeb klienta. Aby mieć pewność, że proces budowy przebiegnie bez najmniejszych komplikacji, warto wybrać beton natryskowy. Cena idzie w parze z jakością i jest przystępna dla wszystkich klientów..

Nasze usługi torkretowania wykonujemy w każdej lokalizacji. W celu ustalenia szczegółów zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.