Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja Ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa to metoda naprawy pozwalająca na wzmocnienie lub uszczelnienie konstrukcji poprzez wtłoczenie iniektu do rysy lub pęknięcia. Prace zawsze wykonywane są pod nadzorem Kierownika Robót.

Iniekcję kurtynową stosujemy w miejscach, gdzie odtworzenie izolacji tradycyjną metodą nie jest możliwe lub jest ekonomicznie nieuzasadnione. Iniekcję strukturalną wykorzystujemy w konstrukcjach porowatych i chłonnych podłożach w celu wyeliminowania zawilgocenia konstrukcji. W szczególnych przypadkach możliwe jest uszczelnienie gruntu na styku z konstrukcją iniekcją bentonitową.

Zalety iniekcji ciśnieniowej

Iniekcja ciśnieniowa charakteryzuje się szybkością wykonania oraz bezinwazyjnością. Warto także wiedzieć, że w przypadku tej metody można skutecznie zaizolować oraz uszczelnić przeciek. Dodatkowo dzięki iniekcji ciśnieniowej unika się prac rozbiórkowych i ziemnych. Ponadto takie prace wykonuje się zazwyczaj wewnątrz budynku. Naprawę konstrukcji w dokładnym miejscu, w którym jest ona potrzebna, umożliwia iniekcja ciśnieniowa. Cena tej metody może się diametralnie różnić od tego, gdzie się ją stosuje. Koszt może się zmienić w przypadku, gdy konieczne jest zbicie i zastosowanie specjalnych renowacyjnych tynków.

Swoim działaniem obejmujemy teren całego kraju, gwarantując krótki czas wykonania zlecenia.

Swoim działaniem obejmujemy teren całego kraju, gwarantując krótki czas wykonania zlecenia.

Iniekcja ciśnieniowa – metoda działania

Aby zlikwidować pęknięcia i wypełnić szczeliny dylatacyjne lub uzupełnić puste przestrzenie, potrzebna jest skuteczna iniekcja ciśnieniowa. Cena realizacji, a także szczegółowy dobór materiału, rodzaju metody i ciśnienia ustalane są indywidualnie dla każdego obiektu. Metodą iniekcji wzmacniamy fundamenty, sklejamy konstrukcje z betonu, kamienia i cegły, a także stabilizujemy grunty.